28 Ağustos 2017 Pazartesi

Elon Musk, Ay yolculuğunda kullanılacak uzay giysisinin ilk görselini paylaştı Elon Musk, Ay yolculuğunda kullanılacak uzay giysisinin ilk görselini paylaştı Şimdilik tek kare görsel ve kısıtlı detayları paylaşılan giysinin merak edilenleri önümüzdeki günlerde netlik kazanacak. SpaceX cephesindeki çalışmalarına hız kesmeden devam eden Elon Musk ve ekibi bir yandan Falcon 9‘un teknik safha ve denemelerini gerçekleştirmeye devam ederken diğer yandan yan parçaları da bir bir tamamlamaya devam ediyor. Projeye ilgi duyanların bir süredir kafasını kurcalayan konulardan birisi olan görev sırasında kullanılacak olan kıyafetle ilgili en büyük soru işareti Elon Musk’ın resmi Instagram hesabından yaptığı paylaşımla cevap buldu. Musk tarafından ilk kez paylaşılan giysi insanların dahil olacağı yolculuk ve görevlerde kullanılanılacak. “SpaceX uzay giysisinin ilk resmi. İki kat vakum basıncı için test edildi. Estetiği ve işleviselliği dengelemek son derece zordu.” notuyla paylaşılan görselde karşımıza çıkan giysi, SpaceX’in Crew Dragon kapsülü vasıtasıyla uzaya yolcu taşıma görevlerinde aktif bir şekilde kullanılacak. Eğer her şey planlanlandığı gibi giderse, SpaceX şirketi 2018 yılında Ay’a iki kişilik bir ekibi göndererek süreci başlatmak istiyor. Önümüzdeki günler en kapsamlı ay yolculuklarından birisine sahne olacak gibi gözüküyor. Bekleyip göreceğiz. Kaynak:log.com.tr

Elon Musk, Ay yolculuğunda kullanılacak uzay giysisinin ilk görselini paylaştı

Şimdilik tek kare görsel ve kısıtlı detayları paylaşılan giysinin merak edilenleri önümüzdeki günlerde netlik kazanacak.

SpaceX cephesindeki çalışmalarına hız kesmeden devam eden Elon Musk ve ekibi bir yandan Falcon 9‘un teknik safha ve denemelerini gerçekleştirmeye devam ederken diğer yandan yan parçaları da bir bir tamamlamaya devam ediyor. Projeye ilgi duyanların bir süredir kafasını kurcalayan konulardan birisi olan görev sırasında kullanılacak olan kıyafetle ilgili en büyük soru işareti Elon Musk’ın resmi Instagram hesabından yaptığı paylaşımla cevap buldu. Musk tarafından ilk kez paylaşılan giysi insanların dahil olacağı yolculuk ve görevlerde kullanılanılacak.

SpaceX uzay giysisinin ilk resmi. İki kat vakum basıncı için test edildi. Estetiği ve işleviselliği dengelemek son derece zordu.” notuyla paylaşılan görselde karşımıza çıkan giysi, SpaceX’in Crew Dragon kapsülü vasıtasıyla uzaya yolcu taşıma görevlerinde aktif bir şekilde kullanılacak. Eğer her şey planlanlandığı gibi giderse, SpaceX şirketi 2018 yılında Ay’a iki kişilik bir ekibi göndererek süreci başlatmak istiyor. Önümüzdeki günler en kapsamlı ay yolculuklarından birisine sahne olacak gibi gözüküyor. Bekleyip göreceğiz.

Kaynak:log.com.trfrom Aeroportist I Güncel Havacılık Haberleri http://ift.tt/2vlBO3G
via IFTTT

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme