26 Mart 2018 Pazartesi

Pegasus Havayolları, 167 uçak için 17.5 milyarlık teşvik belgesi aldı Ekonomi Bakanlığının Resmi Gazete’de yayımlanan Şubat ayına ilişkin ‘Teşvik Belgeleri’ne göre, Pegasus Hava Taşımacılığı A.Ş. tarifeli havayolu yolcu taşımacılığı amacıyla 167 adet uçak için 17 milyar 615 milyon lira sabit yatırım tutarlı teşvik belgesi aldı. Teşvik belgesinin ithalat makina teçhizat tutarı 4,5 milyar dolar olarak belirlenirken, istihdam edilecek kişi sayısı 8 bin olarak açıklandı. Teşvik belgesinde gümrük vergisi muafiyeti, faiz desteği, vergi indirimi ve 7 yıl sigorta primi işveren hissesi desteği bulunuyor. (Dünya)

Ekonomi Bakanlığının Resmi Gazete’de yayımlanan Şubat ayına ilişkin ‘Teşvik Belgeleri’ne göre, Pegasus Hava Taşımacılığı A.Ş. tarifeli havayolu yolcu taşımacılığı amacıyla 167 adet uçak için 17 milyar 615 milyon lira sabit yatırım tutarlı teşvik belgesi aldı.

Teşvik belgesinin ithalat makina teçhizat tutarı 4,5 milyar dolar olarak belirlenirken, istihdam edilecek kişi sayısı 8 bin olarak açıklandı.

Teşvik belgesinde gümrük vergisi muafiyeti, faiz desteği, vergi indirimi ve 7 yıl sigorta primi işveren hissesi desteği bulunuyor.

(Dünya)from Aeroportist I Güncel Havacılık Haberleri https://ift.tt/2un2EZ1
via IFTTT

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder