29 Mart 2018 Perşembe

İGA , Büyükelçileri Ağırladı İstanbul Yeni Havalimanı, Avrupa’nın da yakın takibinde. Şantiyeyi gezen Finlandiya, Norveç, İsveç ve Danimarka’nın Türkiye büyükelçileri, yapılan işin büyüklüğü ve hızı karşısında hayranlıklarını gizleyemeyerek, “Çok etkileyici” dedi. 29 Ekim’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım, devlet erkanı ve çok sayıda yabancı davetlinin katılacağı görkemli bir törenle açılması planlanan Türkiye’nin gurur projesi İstanbul Yeni Havalimanı’nda sona doğru geliniyor. Ocak sonu itibarıyla dev projenin yüzde 80’i, şubat itibarıyla da yüzde 80’den fazlası geride kalan inşaatta şu an itibarıyla 36 bin kişi çalışıyor. İlk etapta yılda 90 milyon, tüm fazları tamamlandığında yılda 200 milyon yolcuya hizmet verecek ve dünyanın en büyüğü olacak olan havalimanına yabancı devletlerin ilgisi sürüyor. 220 BİN KİŞİYE İSTİHDAM 150 havayolu şirketine 350’nin üzerinde destinasyona uçuş imkânı sağlayacak İstanbul Yeni Havalimanı’nın hizmete girdiğinde başlangıçta 100 bin, tüm etapları tamamlandığında 220 bin kişiye iş imkanı sağlayacağı öngörülüyor. ADIM ADIM GEZDİLER Hizmete girdiğinde dünyanın havacılık eksenini değiştirecek olan havalimanı inşaatını geçtiğimiz hafta gezen dört Avrupa ülkesinin büyükelçisi, gördükleri karşısında şaşkınlığa uğradı. Başlarına baret takıp yelek giyen Norveç’in Ankara Büyükelçisi Vegard Ellefsen, İsveç Büyükelçisi Lars Wahlund, Danimarka Büyükelçisi Svend Olling ve Finlandiya Büyükelçisi Paivi Kairamo, inşaatı adım adım gezdi. İGA yetkililerinden bilgi alan büyükelçilerin, anlatılanlar ve gördükleri karşısında, “Çok etkileyici” dedikleri öğrenildi.  (akşam)

İstanbul Yeni Havalimanı, Avrupa’nın da yakın takibinde. Şantiyeyi gezen Finlandiya, Norveç, İsveç ve Danimarka’nın Türkiye büyükelçileri, yapılan işin büyüklüğü ve hızı karşısında hayranlıklarını gizleyemeyerek, “Çok etkileyici” dedi.

29 Ekim’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım, devlet erkanı ve çok sayıda yabancı davetlinin katılacağı görkemli bir törenle açılması planlanan Türkiye’nin gurur projesi İstanbul Yeni Havalimanı’nda sona doğru geliniyor. Ocak sonu itibarıyla dev projenin yüzde 80’i, şubat itibarıyla da yüzde 80’den fazlası geride kalan inşaatta şu an itibarıyla 36 bin kişi çalışıyor. İlk etapta yılda 90 milyon, tüm fazları tamamlandığında yılda 200 milyon yolcuya hizmet verecek ve dünyanın en büyüğü olacak olan havalimanına yabancı devletlerin ilgisi sürüyor.

220 BİN KİŞİYE İSTİHDAM

150 havayolu şirketine 350’nin üzerinde destinasyona uçuş imkânı sağlayacak İstanbul Yeni Havalimanı’nın hizmete girdiğinde başlangıçta 100 bin, tüm etapları tamamlandığında 220 bin kişiye iş imkanı sağlayacağı öngörülüyor.

ADIM ADIM GEZDİLER

Hizmete girdiğinde dünyanın havacılık eksenini değiştirecek olan havalimanı inşaatını geçtiğimiz hafta gezen dört Avrupa ülkesinin büyükelçisi, gördükleri karşısında şaşkınlığa uğradı.

Başlarına baret takıp yelek giyen Norveç’in Ankara Büyükelçisi Vegard Ellefsen, İsveç Büyükelçisi Lars Wahlund, Danimarka Büyükelçisi Svend Olling ve Finlandiya Büyükelçisi Paivi Kairamo, inşaatı adım adım gezdi. İGA yetkililerinden bilgi alan büyükelçilerin, anlatılanlar ve gördükleri karşısında, “Çok etkileyici” dedikleri öğrenildi.  (akşam)from Aeroportist I Güncel Havacılık Haberleri https://ift.tt/2IfLfDA
via IFTTT

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder