29 Mart 2017 Çarşamba

Havaalanı Acil Durum Planı Hazırlanmasına İlişkin Talimat yayınlandı Havaalanı Acil Durum Planı Hazırlanmasına İlişkin Talimat (SHT-ADP) yayınlanmıştır Sivil hava trafiğine açık havaalanlarına yönelik havaalanı acil durum planlarının hazırlanması, onaylanması ve yürürlüğe konmasına ilişkin usul ve esasları belirleyen Havaalanı Acil Durum Planı Hazırlanmasına İlişkin Talimat (SHT-ADP) 24.03.2017 tarihinde yayımlanarak yürürlüğe girmiştir. Acil Durum Planının havaalanı işletmecisi tarafından Talimatta belirtilen ICAO kriterlerine uygun olarak hazırlanması ve Mülki İdare Amiri tarafından imzalandıktan sonra Genel Müdürlüğümüze onaya sunulması gerekmektedir. Mevcut havaalanı işletmecilerimizin talimatın yayımlanmasından itibaren en geç 6 ay içinde Acil Durum Planlarını hazırlamaları gerekmektedir. Talimat için tıklayınız. Havaalanı işleticilerimize önemle duyurulur. Kaynak:shgm.gov.tr

Havaalanı Acil Durum Planı Hazırlanmasına İlişkin Talimat (SHT-ADP) yayınlanmıştır

Sivil hava trafiğine açık havaalanlarına yönelik havaalanı acil durum planlarının hazırlanması, onaylanması ve yürürlüğe konmasına ilişkin usul ve esasları belirleyen Havaalanı Acil Durum Planı Hazırlanmasına İlişkin Talimat (SHT-ADP) 24.03.2017 tarihinde yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.
Acil Durum Planının havaalanı işletmecisi tarafından Talimatta belirtilen ICAO kriterlerine uygun olarak hazırlanması ve Mülki İdare Amiri tarafından imzalandıktan sonra Genel Müdürlüğümüze onaya sunulması gerekmektedir. Mevcut havaalanı işletmecilerimizin talimatın yayımlanmasından itibaren en geç 6 ay içinde Acil Durum Planlarını hazırlamaları gerekmektedir.
Havaalanı işleticilerimize önemle duyurulur.


from Aeroportist I Güncel Havacılık Haberleri http://ift.tt/2oz6F4P
via IFTTT

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder