31 Ocak 2017 Salı

Türkiye , Gine’ye 50 otobüs bağışladı Türkiye’nin Gine’ye geçen yıl söz verdiği ve başlattığı otobüs yardımı tamamlandı. Yardımın tamamlanması ve THY Konakri uçuşlarının başlamasına denk geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla geçen sene Gine’ye gönderilmeye başlanan otobüslerin tamamı teslim edildi. Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) Başkanı Serdar Çam, Gine’nin başkenti Konakri’de düzenlenen otobüs teslim törenindeki konuşmasında, Türkiye ile Gine arasındaki işbirliğinden memnuniyet duyduklarını söyledi. Türk Hava Yollarının (THY) Konakri’ye sefer başlatma kararı aldığını, TİKA’nın da Konakri’ye şube açtığını belirten Çam, Türkiye’nin Gine’yle ilişkilerini geliştirmeyi sürdüreceğini vurguladı. İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Danışmanı İsmail Hakkı Turunç da İBB’nin temin ettiği otobüslerin, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Bakanlığı (TİKA) tarafından Gine’ye ulaştırıldığını açıkladı. Konakri’nin yönetiminden sorumlu Maturin Bangoura, Türkiye’nin otobüs yardımının Gine için çok önemli olduğunu ve ülkedeki büyük bir açığı kapattığını ifade etti. Türkiye’ye yardımlarından dolayı teşekkür eden Gine Ulaştırma Bakanı Oye Guilavogui da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Mart 2016’da Gine’ye gerçekleştirdiği ziyaretten sonra Türkiye-Gine ilişkilerinin güçlendiğine dikkati çekti. Erdoğan, 3 Mart 2016 tarihinde ülkeyi ziyaretinde, İBB’nin Konakri’ye 50 otobüs hibe edeceği müjdesini vermişti. AA

Türkiye’nin Gine’ye geçen yıl söz verdiği ve başlattığı otobüs yardımı tamamlandı. Yardımın tamamlanması ve THY Konakri uçuşlarının başlamasına denk geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla geçen sene Gine’ye gönderilmeye başlanan otobüslerin tamamı teslim edildi.

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) Başkanı Serdar Çam, Gine’nin başkenti Konakri’de düzenlenen otobüs teslim törenindeki konuşmasında, Türkiye ile Gine arasındaki işbirliğinden memnuniyet duyduklarını söyledi.

Türk Hava Yollarının (THY) Konakri’ye sefer başlatma kararı aldığını, TİKA’nın da Konakri’ye şube açtığını belirten Çam, Türkiye’nin Gine’yle ilişkilerini geliştirmeyi sürdüreceğini vurguladı.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Danışmanı İsmail Hakkı Turunç da İBB’nin temin ettiği otobüslerin, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Bakanlığı (TİKA) tarafından Gine’ye ulaştırıldığını açıkladı.

Konakri’nin yönetiminden sorumlu Maturin Bangoura, Türkiye’nin otobüs yardımının Gine için çok önemli olduğunu ve ülkedeki büyük bir açığı kapattığını ifade etti.

Türkiye’ye yardımlarından dolayı teşekkür eden Gine Ulaştırma Bakanı Oye Guilavogui da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Mart 2016’da Gine’ye gerçekleştirdiği ziyaretten sonra Türkiye-Gine ilişkilerinin güçlendiğine dikkati çekti.

Erdoğan, 3 Mart 2016 tarihinde ülkeyi ziyaretinde, İBB’nin Konakri’ye 50 otobüs hibe edeceği müjdesini vermişti.

AAfrom Aeroportist I Güncel Havacılık Haberleri http://ift.tt/2kOCk4u
via IFTTT

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder