28 Kasım 2017 Salı

UTİKAD’ın Adımları Yüzlerce Kadına Umut Oldu UTİKAD’IN ADIMLARI YÜZLERCE KADINA UMUT OLDU Türk lojistik sektörünün çatı kuruluşu UTİKAD, 12 Kasım 2017 tarihinde gerçekleştirilen Vodafone 39. İstanbul Maratonu’na katıldı. UTİKAD Yönetim Kurulu Üyeleri, UTİKAD İcra Kurulu Üyeleri ve UTİKAD üyesi firmaların temsilcilerinden oluşan UTİKAD Koşu Takımı, maratondan topladıkları bağışlar ile Kadın Dayanışma Vakfı’na kurumsal destek verdi ve 275 kadına umut oldu. UTİKAD’ın İstanbul Maraton’u kapsamında oluşturduğu UTİKAD Koşu Takımı, şiddet gören kadınlar için koştu. “Kadına Şiddete Karşı Dayanışmayı Büyütüyoruz” sloganı ile koşan 33 kişilik UTİKAD Koşu Takımı’nın sosyal medya gönderileri üzerinden yapılan bağışlar kesintisiz olarak Kadın Dayanışma Vakfı’na ulaştı. 26 Kasım’da sona eren bağış kampanyası sonucunda UTİKAD Koşu Takımı’nın topladığı bağışlar ile şiddete maruz kalan 275 kadına ücretsiz olarak sunulacak sosyal, hukuki ve psikolojik destek için kaynak sağlanmış oldu. İstanbul Maratonu’na ‘Kadına Şiddete Karşı Dayanışmayı Büyütüyoruz’ sloganıyla katılmanın önemine vurgu yapan UTİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Emre Eldener; “Bir yandan keyifli bir etkinliğe katılırken diğer yandan toplumumuzun sosyal anlamda büyük bir sorununa dikkat çekmeyi başardık. Hem üye firmalarımıza hem de bizi takip eden bağışçılarımıza çok teşekkür ediyoruz. Kadın Dayanışma Vakfı’nı da tüm çabaları için yürekten kutluyoruz. Bağış kampanyasının amacı sadece maddi kaynak yaratmak değil, aynı zamanda farkındalık yaratmaktı. UTİKAD olarak her iki anlamda da başarı sağladık.” diye konuştu. UTİKAD Hakkında; 1986 yılında kurulan Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik Hizmet Üretenleri Derneği (UTİKAD); lojistik sektörünün en önemli sivil toplum kuruluşlarından birisi olarak Türkiye’de ve uluslararası alanda kara, hava, deniz, demiryolu, kombine taşımacılığı ile lojistik hizmetler üreten firmaları aynı çatı altında toplamaktadır. UTİKAD, üyelerine verdiği hizmetlerin yanı sıra, lojistik sektörünün dünya çapındaki en büyük sivil toplum kuruluşu olan Uluslararası Taşıma İşleri Organizatörleri Dernekleri Federasyonu’nun (FIATA) Türkiye temsilciliğini üstlenmiş ve ülkemizi FIATA Yönetim Kurulu’nda temsil etmektedir. Ayrıca Avrupa Taşıma İşleri Organizatörleri, Taşımacılık, Lojistik ve Gümrükleme Hizmetleri Derneği (CLECAT) üyesi ve Ekonomik İş birliği Teşkilatı Lojistik Sağlayıcıları Dernekleri Federasyonu (ECOLPAF) kurucu üyesidir.

UTİKAD’IN ADIMLARI YÜZLERCE KADINA UMUT OLDU

Türk lojistik sektörünün çatı kuruluşu UTİKAD, 12 Kasım 2017 tarihinde gerçekleştirilen Vodafone 39. İstanbul Maratonu’na katıldı. UTİKAD Yönetim Kurulu Üyeleri, UTİKAD İcra Kurulu Üyeleri ve UTİKAD üyesi firmaların temsilcilerinden oluşan UTİKAD Koşu Takımı, maratondan topladıkları bağışlar ile Kadın Dayanışma Vakfı’na kurumsal destek verdi ve 275 kadına umut oldu. UTİKAD’ın İstanbul Maraton’u kapsamında oluşturduğu UTİKAD Koşu Takımı, şiddet gören kadınlar için koştu. “Kadına Şiddete Karşı Dayanışmayı Büyütüyoruz” sloganı ile koşan 33 kişilik UTİKAD Koşu Takımı’nın sosyal medya gönderileri üzerinden yapılan bağışlar kesintisiz olarak Kadın Dayanışma Vakfı’na ulaştı. 26 Kasım’da sona eren bağış kampanyası sonucunda UTİKAD Koşu Takımı’nın topladığı bağışlar ile şiddete maruz kalan 275 kadına ücretsiz olarak sunulacak sosyal, hukuki ve psikolojik destek için kaynak sağlanmış oldu.

İstanbul Maratonu’na ‘Kadına Şiddete Karşı Dayanışmayı Büyütüyoruz’ sloganıyla katılmanın önemine vurgu yapan UTİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Emre Eldener; “Bir yandan keyifli bir etkinliğe katılırken diğer yandan toplumumuzun sosyal anlamda büyük bir sorununa dikkat çekmeyi başardık. Hem üye firmalarımıza hem de bizi takip eden bağışçılarımıza çok teşekkür ediyoruz. Kadın Dayanışma Vakfı’nı da tüm çabaları için yürekten kutluyoruz. Bağış kampanyasının amacı sadece maddi kaynak yaratmak değil, aynı zamanda farkındalık yaratmaktı. UTİKAD olarak her iki anlamda da başarı sağladık.” diye konuştu.

UTİKAD Hakkında;

1986 yılında kurulan Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik Hizmet Üretenleri Derneği (UTİKAD); lojistik sektörünün en önemli sivil toplum kuruluşlarından birisi olarak Türkiye’de ve uluslararası alanda kara, hava, deniz, demiryolu, kombine taşımacılığı ile lojistik hizmetler üreten firmaları aynı çatı altında toplamaktadır. UTİKAD, üyelerine verdiği hizmetlerin yanı sıra, lojistik sektörünün dünya çapındaki en büyük sivil toplum kuruluşu olan Uluslararası Taşıma İşleri Organizatörleri Dernekleri Federasyonu’nun (FIATA) Türkiye temsilciliğini üstlenmiş ve ülkemizi FIATA Yönetim Kurulu’nda temsil etmektedir. Ayrıca Avrupa Taşıma İşleri Organizatörleri, Taşımacılık, Lojistik ve Gümrükleme Hizmetleri Derneği (CLECAT) üyesi ve Ekonomik İş birliği Teşkilatı Lojistik Sağlayıcıları Dernekleri Federasyonu (ECOLPAF) kurucu üyesidir.from Aeroportist I Güncel Havacılık Haberleri http://ift.tt/2ndI4Xt
via IFTTT

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme