26 Kasım 2017 Pazar

Facebook daha iyi Wi-Fi ağı olan uçaklar planlıyor Facebook daha iyi Wi-Fi ağı olan uçaklar planlıyor Facebook, bu hafta başlarında Airbus’la birlikte, kötü internet bağlantıları ikilemini çözebilecek bir ortaklık üzerinde çalıştığını duyurdu. Bu yılın başlarında, Facebook, drone kullanarak dünyanın uzak bölgelerine internet erişimi sağlamak için Aquila projesini başlatmıştı. Pazar günü, sosyal ağ şirketi Airbus ile “spektrum ve havacılık politikasını ilerletmek ve geniş bant bağlantısı sağlamak için HAPS [yüksek irtifalı platform istasyonu] sistemleri” ni geliştirmeye devam etmek için ortaklık kurduğunu açıkladı. Aquila ilk ortaya çıktığında Mark Zuckerberg facabook sayfasında  “bu dünya çapında internet bağlantısını taşıyacak güneşle çalışan uçaklardan oluşan bir filo olacak” diye yazdı. Filo, aylarca uçabilen insansız uçaklardan oluşacak. Airbus, küresel bağlantıyı artırmak için iyi bir ortak gibi görünmese de, şirketin sadece uçaklar inşa etmenin ötesinde bir işi olduğunu unutmayın. Üretici, aynı zamanda, rampalar, uydular ve uzay arama sistemleri de dahil olmak üzere uzay yolculuğu için ekipman üretmektedir. Facebook ortaklığı sürecinde Airbus Baş Teknoloji Görevlisi Paul Eremenko’nun Bloomberg ile yaptığı röportajda, şirketin uçakları için tek pilot ve pilot olmayan bir gelecek araştırdığını söyledi. Airbus’un Aquila’ya yaptığı yatırım, uçaklarının içindeki yolcuların da lehine sonuç verebilir. İnternetin dünyanın en uzak bölgelerine taşınması, nihayet internet bağlantısının kesildiği uçuş rotalarının bir kısmınının ortadan kaldırılması anlamına gelebilir. Bu sadece yolcuların kesintisiz bağlantının keyfini çıkarma ihtimalini değil, acil bir durumda uydu görüntülerinin boşlukları doldurarak, kayıp uçakların sanal olarak bulunması anlamına gelebilir. İçerik:http://ift.tt/JVAs0F    

Facebook daha iyi Wi-Fi ağı olan uçaklar planlıyor

Facebook, bu hafta başlarında Airbus’la birlikte, kötü internet bağlantıları ikilemini çözebilecek bir ortaklık üzerinde çalıştığını duyurdu.

Bu yılın başlarında, Facebook, drone kullanarak dünyanın uzak bölgelerine internet erişimi sağlamak için Aquila projesini başlatmıştı. Pazar günü, sosyal ağ şirketi Airbus ile “spektrum ve havacılık politikasını ilerletmek ve geniş bant bağlantısı sağlamak için HAPS [yüksek irtifalı platform istasyonu] sistemleri” ni geliştirmeye devam etmek için ortaklık kurduğunu açıkladı.

Aquila ilk ortaya çıktığında Mark Zuckerberg facabook sayfasında  “bu dünya çapında internet bağlantısını taşıyacak güneşle çalışan uçaklardan oluşan bir filo olacak” diye yazdı. Filo, aylarca uçabilen insansız uçaklardan oluşacak.

Airbus, küresel bağlantıyı artırmak için iyi bir ortak gibi görünmese de, şirketin sadece uçaklar inşa etmenin ötesinde bir işi olduğunu unutmayın. Üretici, aynı zamanda, rampalar, uydular ve uzay arama sistemleri de dahil olmak üzere uzay yolculuğu için ekipman üretmektedir. Facebook ortaklığı sürecinde Airbus Baş Teknoloji Görevlisi Paul Eremenko’nun Bloomberg ile yaptığı röportajda, şirketin uçakları için tek pilot ve pilot olmayan bir gelecek araştırdığını söyledi.

Airbus’un Aquila’ya yaptığı yatırım, uçaklarının içindeki yolcuların da lehine sonuç verebilir. İnternetin dünyanın en uzak bölgelerine taşınması, nihayet internet bağlantısının kesildiği uçuş rotalarının bir kısmınının ortadan kaldırılması anlamına gelebilir. Bu sadece yolcuların kesintisiz bağlantının keyfini çıkarma ihtimalini değil, acil bir durumda uydu görüntülerinin boşlukları doldurarak, kayıp uçakların sanal olarak bulunması anlamına gelebilir.

İçerik:http://ift.tt/JVAs0F

 

 from Aeroportist I Güncel Havacılık Haberleri http://ift.tt/2zrTiJR
via IFTTT

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme